Kedves Szülők, Pedagógusok
és Érdeklődők!
November 16-án az Akvárium Klubban gyerekjogi konferenciát szervezünk a Gyermekek Világnapja alkalmából. Ezen a napon a gyerekeket és fiatalokat érintő 17 fontos témáról lesz szó, amelyeket 40 ismert szakember részvételével járunk körbe, együtt keresve a megoldásokat azokra a kihívásokra, amelyekkel napi szinten kell szembenéznünk.
|
AMIRŐL SZÓ LESZ:
lelki egészség – kortárs erőszak – családjog – digitalizáció – ADHD a családban – mesterséges intelligencia előnyei és veszélyei – gyermeknyelven a nehéz témákról – szülőség – korai fejlesztés – gyermekgyógyászat
VENDÉGEINK LESZNEK TÖBBEK KÖZÖTT:
dr. Máté Gábor, Al Ghaoui Hesna, Peer Krisztina, Labancz Dániel, dr. Kőnig Róbert, dr. Aáry-Tamás Lajos, dr. Lux Ágnes, dr. Makara Mihály, Szél Dávid, Tari Annamária, Tatár Csilla, dr. Büki György, Péterfy Bori, Táler Orsolya, dr. Jármi Éva, Fribék Judit, dr. Csalár Dorina, Hoppál Bori, Balatoni József alias Jocó bácsi, Felelős Szülők Iskolája, Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány, Vadaskert Gyermekpszichiátria
|
Az eseményen való részvétel INGYENES!
Kerekasztal beszélgetésekkel, előadásokkal, interaktív workshopokkal és kiállításokkal várunk egy közös gondolkodásra minden érdeklődőt 3 párhuzamos teremben. Kiemelten is fókuszálunk az erőszakmentes gyermekkor és a gyerekek, fiatalok, szülők és pedagógusok mentális egészségére.
A programsorozat 10:00-kor kezdődik és 18:00 óráig tart, hasznos és tartalmas időtöltést kínálva mindenkinek, aki szülő, szülő szeretne lenni, fiatalokkal foglalkozik, vagy csak érdeklődik a gyermekeket érintő témák iránt. A nap folyamán bármikor lehet csatlakozni!
A végleges programot és a regisztációs linket a későbbiek folyamán tesszük közzé, de már most arra kérünk mindenkit, hogy jelezze a részvételi szándékát a konferencia FACEBOOK ESEMÉNYÉBEN>>>, vagy a gyermekjogi2023@unicef.hu emailcímen!
|
|
Az utóbbi években a szülőknek, pedagógusoknak, szakembereknek és nem utolsó sorban a gyerekeknek is számos olyan problémával kellett szembenézniük, amelyekre nem lehettek felkészülve. Az elhúzódó pandémia és hosszútávú következményei, a világban zajló fegyveres konfliktusok okozta bizonytalanság, a gazdasági körülmények változása, a hazai oktatási rendszer instabilitása mind hatással vannak a mentális egészségükre. A gyerekek különösen nehéz helyzetben vannak, egyre többen szorulnak lelki segítségre. Nemzetközi kutatásaink alapján globálisan 7-ből 1 gyermek mentális betegségben szenved – leggyakrabban szorongás vagy depresszió miatt. A lelki egészség ezért több szempontból is központi téma lesz november 16-án.
A konferencián megkülönböztetett hangsúlyt helyezünk a magyar gyerekek mindennapi nehézségeinek a vizsgálatára. Legfrissebb felmérésünk rávilágított arra, hogy az iskolai kortárs zaklatás napi szinten jelen van a gyerekek életében. A középiskolások 65%-a számolt be arról, hogy tanulmányai során rendszeres bántalmazás áldozata volt kortársaitól. A „bullying” jelenségével kiemelten is fogunk foglalkozni.
|
A honlapunkon eléri azt a tudástárat, amely kifejezetten szülőknek és pedagógusoknak szól. Az itt található és folyamatosan letölthető anyagok összhangban vannak a konferencia témáival. Ilyen anyag pl.: a "kiber-kresz az online bántalmazás ellen szülőknek és pedagógusoknak", a "gyermekvédelmi kisokos bántalmazás ellen", a "mentális egészségről a pedagógusoknak és a szülőknek", vagy a "lelkiegészségóra foglalkozások pedagógusoknak" és több kutatás eredménye is.
Ezeket egészíti ki a Helpapp, a gyerekek számára készített telefonos alkalmazás. |
Kérdésével, kérdéseivel keressen minket bizalommal a gyermekjogi2023@unicef.hu emailímen, vagy hívjon minket +3612014923 telefonszámon!
Várjuk nagy szeretettel!
UNICEF Magyarország
|
|
|
|